مقالات

مبانی برنامه نویسی کامپیوترهای کوانتومی

مبانی برنامه نویسی کامپیوترهای کوانتومی

برای برنامه نویسان راهکارهای جدید با تکنولوژی روز دنیا هم وجود دارد. کامپیوترهای کوانتومی بالقوه در مورد نحوه پرش به بازی با رایانه های کوانتومی روشی جدید است، الگوریتم های کوانتومی و پیاده‌سازی آنها بر روی سخت‌افزار گونه ای جدید است که به تازگی کشف شده است.

آندری یو. لوخوف، یک دانشمند معروف است که نیمی از زندگی خود را در ازمایشگاه گزرانده است، آزمایشگاهایی مانند لوس آلاموس که اینگونه میگوید: «نوشتن الگوریتم های کوانتومی قطع به یقین با نوشتن برنامه های محاسباتی امروزی امری متفاوت است و نیاز به درک اصول کوانتومی و ریاضیات پشت آن دارد». در اینجا ما به برنامه نویسان آینده که می خواهند با کامپیوترهای کوانتومی محاسبات را انجام دهند کمک خواهیم کرد، که با فراگیر شدن رایانه های کوانتومی بیشتر و بیشتر با کیوبیت های بیشتر آشنا خواهید شد.

مقایسه لپ تاپ core i5 و core i7

مبانی برنامه نویسی کامپیوتر کوانتومی

ما راهها و روش های زیاد و بدرد بخوری برای الگوریتم های کوانتومی داریم که از جمله الگوریتم‌های کوانتومی معروف و پایه، مانند الگوریتم گروور یکی از روش های الگوریتم کوانتومی است که برای جستجوی پایگاه داده و موارد دیگر بسیار مورد استفاده قرار میگیرد، و دیگر روش الگوریتم کوانتومی را می توان الگوریتم Shor را نام برد که برای فاکتورگیری اعداد صحیح مورد استفاده قرار میگیرد.

برنامه نویسی کامپیوتر کوانتومی

امروزه نحوه اجرای برنامه ها با کامپیوترهای کوانتومی مساله شده است که ما راهنما برنامه نویسان را در اجرای الگوریتم ها در رایانه کوانتومی IBMQX4 IBM 5 کیوبیتی که در دسترس عموم قرار دادیم تا کمکی به برنامه نویسان این حوزه کرده باشیم

مشاوره رایگاه خرید لپتاپ استوک توسط فرشگاه رایان مارکت

این مقاله نتیجه یک تلاش سریع توسط موسسه علوم و فناوری اطلاعات در لوس آلاموس بود که توسط فروشگاه رایان مارکت بازنشر داده شد. تلاش های بی وقفه ای توسط مهندسان سطح برتر انجام پذیرفته تا در نهایت منجر به این شود که پیاده‌سازی یک الگوریتم کوانتومی استاندارد بر روی سیستم کوانتومی IBM Q به وجود آید که خوشبخاته موفق هم عمل شده. دانشمند نام آشنای به نام Stephan Eidenbenz یک دانشند ارشد محاسبات کوانتومی در Los Alamos است.

کامپیوتر کوانتومی

در این بین آقای Eidenbenz گفتند که، هدف این بود که نیروی کار لس آلاموس را برای عصر جدید کوانتومی با هدایت کارکنانی که تجربه کمی در محاسبات کوانتومی داشتند یا اصلاً تجربه کافی نداشتند را در تمام مسیر پیاده‌سازی کنیم تا در نهایت یک الگوریتم کوانتومی بر روی یک کامپیوتر کوانتومی را به دنیا نشان دهیم.

در ادامه آقای Eidenbenz گفتند که، کارکنان این موسسه علاوه بر چند دانشجو و متخصصان کوانتومی فهرستی بلند پایه از افراد برجسته را تشکیل داده اند.

تاثیر هارد SSD بر سرعت لپ تاپ ویندوزی را ببینید.

راهنمای برنامه نویسی کامپیوتر کوانتومی

بخش اول راهنما اصول برنامه نویسی کامپیوتر کوانتومی، توضیح کیوبیت ها و سیستم های کیوبیت، مفاهیم بنیادی کوانتومی که برهم نهی و درهم تنیدگی و اندازه گیری های کوانتومی را قبل از پرداختن به موارد عمیق‌تر که تبدیلات واحد و دروازه ها، مدارهای کوانتومی و الگوریتم های کوانتومی را به خوبی پوشش می دهد که این فقط بخش اول و مهم این موضوع بزرگ است.

همچنین بعد از سپری کردن بخش حیاتی و اول میرسیم به بخش دوم که در این بخش به انواع مختلف الگوریتم های کوانتومی می پردازیم. که سعی بر آن شده واضح و شفاف 20 الگوریتم اساسی با تعریف مسئله، شرح و مراحل برای پیاده‌سازی هر یک در IBM یا، در موارد محدودی، رایانه های دیگر، می پردازیم.

این راهنمایی ها و ارجاعات گسترده در انتهای راهنما به خوانندگان علاقه مند کمک می کند تا در کاوش های خود در مورد الگوریتم های کوانتومی با دید گسترده‌تر و عمیق‌تر به موضوع تماشا کنند.

امیدواریم این اطلاعات مهم در مورد کامپیوترهای آینده کوانتومی راه جدید را به سوی مردم امروز باز کنند و در انتها خروجی کار بهتری دیده شود و در این بین هم می توانید به لپ تاپ ای استوک اروپایی که در فروشگاه رایان مارکت موجود شده است را دنبال کنید.

بررسی لپ تاپ 1 کیلوگرمی Dell Latitude 13 7330 -اینتل Core i7-1265U راهم ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *