مقالات

انویدیا: کاهش تقاضا به معنای کاهش قیمت پردازنده گرافیکی است

کاهش قیمت پردازنده گرافیکی

کمبود پردازنده گرافیکی در حال حاضر یک وضعیت مازاد عرضه برای انویدیا به دلیل کاهش شدید تقاضا برای کارت‌های گرافیک رایانه شخصی است. در عوض بهترین کارت گرافیک ها روی لپ تاپ استوک گیمینگ قرار می گیرند.

روز دوشنبه انویدیا منتشر شد گزارش درآمد اولیه برای هشدار به سرمایه گذاران در مورد کمبود پیش بینی درآمد. در طول سه‌ماهه مالی می تا ژوئیه 2022، درآمد شرکت با تمرکز بر بازی تنها به 2 میلیارد دلار رسید که 44 درصد متوالی یا 33 درصد در سال نسبت به سال کاهش یافت. انویدیا: کاهش تقاضا به معنای کاهش قیمت پردازنده گرافیکی است جمع‌آوری شده توسط فروشگاه رایان مارکت

انویدیا: کاهش تقاضا به معنای کاهش قیمت پردازنده گرافیکی است

خرید لپ تاپ استوک را جدی بگیرید.

مجموع درآمد انویدیا در این سه‌ماهه تنها به 6.7 میلیارد دلار خواهد رسید که از 8.1 میلیارد دلار پیش بینی شده کمتر است. این شرکت کاهش فروش را به دلیل “فروش کمتر محصولات بازی که منعکس کننده کاهش فروش شریک کانال است که احتمالاً به دلیل باد مخالف اقتصاد کلان است” مقصر می‌داند. به عبارت دیگر، رکود اقتصادی مداوم باعث می‌شود خرده‌فروشان سفارش‌های GPU را متوقف کنند.

انویدیا افزود: «علاوه بر کاهش فروش، این شرکت برنامه‌های قیمت‌گذاری را با شرکای کانال اجرا کرد تا منعکس کننده شرایط چالش برانگیز بازار باشد که انتظار می‌رود تا سه‌ماهه سوم ادامه داشته باشد.»

کاهش تقاضا نشان دهنده 180 چرخش از اواخر سال 2020 و 2021 است، زمانی که بازار بدترین کمبود GPU در تاریخ را تجربه کرد، که منجر به افزایش سرسام آور قیمت ها شد. این وضعیت به دلیل تقاضای زیاد مصرف کنندگان و استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال، همراه با مشکلات تولید تراشه و زنجیره تامین در طول همه گیری COVID-19 ایجاد شد.

اگر به دنبال پردازنده گرافیکی ارزان هستید باید آن را در لیست بهترین لپ تاپ استوک تا 20 میلیون بیابید.

انویدیا: کاهش تقاضا پردازنده گرافیکی

اما در ماه‌های پس از آن، تقاضا برای پردازنده‌های گرافیکی کاهش یافته در حالی که عرضه کارت‌های گرافیک تنها بهبود یافته است. گزارش درآمد اولیه انویدیا اکنون نشان می‌دهد که خرده‌فروشان پردازنده‌های گرافیکی خود را بیش از حد ذخیره کرده‌اند و اکنون در پاکسازی موجودی‌ها با مشکل مواجه هستند. این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که بر اساس انتظارات تجدیدنظر شده در مورد تقاضای آتی، هزینه ای 1.3 میلیارد دلاری را «به طور عمده برای موجودی و ذخایر مرتبط» رزرو خواهد کرد.

جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا در گزارش درآمد گفت: «پیش‌بینی فروش محصولات بازی ما با پیشرفت سه‌ماهه به میزان قابل توجهی کاهش یافت. “از آنجایی که انتظار داریم شرایط کلان اقتصادی مؤثر بر فروش ادامه یابد، با شرکای بازی خود اقداماتی را برای تنظیم قیمت کانال و موجودی انجام دادیم.”

خبر خوب برای مصرف کنندگان این است که کاهش قیمت در پردازنده های گرافیکی انویدیا شروع شده است. به عنوان مثال، EVGA کاهش یافته است قیمت کارت گرافیک RTX 3090 Ti آن بین 600 تا 800 دلار است. انویدیا: کاهش تقاضا به معنای کاهش قیمت پردازنده گرافیکی است.

انویدیا همچنین در حال آماده‌سازی برای عرضه کارت گرافیک های نسل بعدی، احتمالا اواخر امسال است. بنابراین کاهش تقاضا ممکن است شرکت را وادار کند که برای جذب خریداران، قیمت پردازنده های گرافیکی آینده را کمتر کند.

خرید لپ تاپ استوک گیمینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *