مقالات

فوجیتسو فروش کامپیوترهای کوانتومی را در سال 2023 آغاز می کند

فوجیتسو فروش کامپیوترهای کوانتومی

اولین کامپیوتر کوانتومی تجاری 64 کیوبیتی این شرکت به شرکت های تحقیقاتی که در زمینه داروها، مواد و پیش بینی مالی مطالعه می کنند، ارائه خواهد شد. فوجیتسو فروش کامپیوترهای کوانتومی را در سال 2023 آغاز می کند این یک خبر جدی است.

در اصل قدرتمندترین کامپیوترها در حال حاضر لپ تاپ های گیمینگ هستند.

فوجیتسو با موسسه تحقیقات علمی Riken همکاری کرده است تا اولین شرکت ژاپنی باشد که از سال آینده کامپیوترهای کوانتومی را به فروش می رساند.

فوجیتسو فروش کامپیوترهای کوانتومی را در سال 2023 آغاز می کند

همانطور که Nikkei Asia گزارش می دهد، فوجیتسو از سال گذشته با ایجاد یک مرکز تحقیقاتی جدید به نام مرکز همکاری Riken RQC-Fujitsu واقع در شهر واکو، استان سایتاما، با Riken همکاری می کند. تیمی متشکل از 20 محقق در آنجا کار می کنند و فناوری رایانه کوانتومی Riken را با استفاده از مدارهای ابررسانا با فناوری محاسباتی فوجیتسو و دانش کاربردهای فناوری کوانتومی ترکیب می کنند.

اگر می‌پرسید مبانی برنامه نویسی کامپیوترهای کوانتومی چیست؟ یا یک کامپیوتر کوانتومی چگونه است یا چگونه کار می‌کند، جف ولسر، محقق IBM، مصاحبه‌ای جذاب با PCMag در سال ۲۰۱۸ انجام داد که می‌توانید آن را در زیر تماشا کنید:

اولین کامپیوتر کوانتومی فوجیتسو که قصد دارد سال آینده بفروشد دارای 64 کیوبیت است و بازار مورد نظر شرکت های تحقیقاتی فعال در زمینه دارو، مواد و پیش بینی مالی است. امید این است که محاسبات کوانتومی بتواند تاثیر مثبت زیادی در زمینه‌های مختلفی از جمله مواد شیمیایی، داروسازی، خودرو و مالی داشته باشد.

فوجیتسو و کامپیوترهای کوانتومی در سال 2023

برای مقایسه، گوگل در سال 2019 یک کامپیوتر کوانتومی با 53 کیوبیت را معرفی کرد و کامپیوتر کوانتومی 2021 IBM دارای 127 کیوبیت است. فوجیتسو قصد دارد “پس از مارس 2027” یک کامپیوتر کوانتومی با بیش از 1000 کیلوبیت تولید کند، که باید به شما ایده خوبی از سرعت توسعه محاسبات کوانتومی در چند سال آینده بدهد که حتما باید در دسته لپ تاپ بالای 50 میلیون قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *