مقالات

Gigabyte Tips PCIe Gen 5.0 SSD با سرعت خواندن و نوشتن 10000 مگابایت بر ثانیه

سرعت خواندن و نوشتن 10000 مگابایت بر ثانیه

گیگابایت در حال آماده‌سازی برای عرضه یک SSD PCIe Gen 5.0 است که می تواند به سرعت خواندن و نوشتن 10000 مگابایت در ثانیه برسد.

روز جمعه، گیگابایت فاش کرد Aorus Gen5 10000 SSD، اولین نسل بعدی SSD NVME آن است که از کنترلر حافظه شرکت Phison Electronics استفاده می کند. گیگابایت قصد دارد این محصول را در انواع 1 ترابایت و 4 ترابایت بفروشد، اگرچه قیمت آن فاش نشده است.

مقایسه لپ تاپ های اچ پی و دل

Gigabyte Tips PCIe Gen 5.0 SSD با سرعت خواندن و نوشتن 10000 مگابایت بر ثانیه

این شرکت همچنین با استناد به معیارهای خود، در حال کار بر روی ارتقاء سرعت خواندن محصولات SSD خود به 12453 مگابایت بر ثانیه است. فروشنده گفت: «تیم R&D گیگابایت به تأیید نسل بعدی NAND Flash و اجزای آن ادامه می‌دهد، که می‌تواند عملکرد و سرعت دسترسی را به بیش از 12 گیگابایت بر ثانیه افزایش دهد.»

این تقریباً دو برابر سرعت خواندن 7000 مگابایت بر ثانیه SSD 980 Pro سامسونگ است که یکی از سریع‌ترین درایوهای PCIe 4.0 در بازار است. این فروشنده افزود: “Aorus Gen5 10000 SSD نه تنها عملکردهای چندوظیفه ای هوش مصنوعی را بهبود می بخشد، بلکه سازندگان محتوا، گیمرها و کاربران مشتاق عملکرد فوق‌العاده را به سطح بالاتری می برد.”

Gigabyte Tips PCIe Gen 5.0 SSD با سرعت خواندن و نوشتن 10000 مگابایت بر ثانیه

محصول گیگابایت از رابط استاندارد M.2 2280 استفاده می کند و با هیت سینک مخصوص به خود عرضه می شود. با این حال، سازندگان رایانه های شخصی می توانند از هیت سینک داخلی روی مادربرد خود با Aorus SSD نیز استفاده کنند.

علت داغ شدن لپ تاپ و چگونگی حل آن

Gigabyte Tips PCIe Gen 5.0 SSD

Corsair سازنده لوازم جانبی رایانه شخصی نیز در حال آماده‌سازی محصول SSD نسل بعدی خود است که می تواند به سرعت های مشابهی برسد. فروشنده یک صفحه وب منتشر کرد که به MP700 NVME SSD اشاره می کند که با سرعت خواندن 10000 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن 9500 مگابایت بر ثانیه محک زده شده است.

این دو شرکت هیچ تاریخی برای عرضه این محصولات ارائه نکرده اند. اما AMD با سازندگان رایانه‌های شخصی برای عرضه درایوهای SSD PCIe Gen 5 در آماده‌سازی پردازنده‌های Ryzen 7000 فروشنده تراشه، که قرار است در ماه سپتامبر وارد بازار شوند، همکاری کرده است. پردازنده‌های Ryzen 7000 به مادربردهای جدید AM5 نیاز دارند که می‌توانند از استاندارد سریع‌تر PCIe 5.0 پشتیبانی کنند. انتظار می رود که مادربردها نیز در همان ماه عرضه شوند.

راهنمای خرید لپ تاپ استوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *