مقالات

آیپدهایی جدید با صفحه نمایش OLED

آیپدهایی جدید با صفحه نمایش OLED

طبق گزارش‌های فاش شده‌ای که در چند ماه گذشته دیده‌ایم، ظاهراً یک آی‌پد OLED در Apple در دست ساخت است. آخرین گزارش نشان می دهد که تا سال 2024 شاهد عرضه چنین تبلتی نخواهیم بود، اما ممکن است صفحه نمایشی بهتر از آنچه انتظار داشتیم داشته باشد.

اپل تاکنون چیزی در مورد برنامه‌ای برای تولید آی‌پد مجهز به OLED به ما نگفته است، بنابراین قابل توجه است که نشریه فناوری کره‌ای ETNews ادعا می کند که تاییدی شنیده است که یک آیپد با نمایشگر OLED در سال 2024 عرضه خواهد شد. یادآوری میکنیم که این مقاله توسط رایان مارکت جمع‌آوری شده است.

آیپد با صفحه OLED

چنین تبلتی مطمئناً جایگاهی را در بین بهترین آی‌پدهای موجود در بازار به دست می‌آورد، اما باید این گزارش را با کمال میل بگیرید زیرا قبلاً گزارش‌های مشابهی را شنیده‌ایم.

سال گذشته همان نشریه گزارش داد که آیپدهای OLED ممکن است در سال 2022 عرضه شوند، اما اکنون به نظر می رسد که از جدول خارج شده است. البته، کاملاً ممکن است که اپل قصد داشت چنین آی‌پدی را در سال جاری عرضه کند، اما به دلیل مشکلات زنجیره تامین جهانی که ناشی از همه‌گیری COVID-19 است، آن را به تعویق انداخت.

آیپدهایی جدید با صفحه نمایش OLED

ما همچنین نکاتی را از منابعی که در گذشته درست گفته‌اند، دیده‌ایم، از جمله راس یانگ، مدیر عامل مشاوران زنجیره تامین نمایشگر و مینگ-چی کو، تحلیلگر، یانگ ادعا می‌کند که مک‌بوک‌ها و آی‌پدهای OLED در سال 2024 عرضه می‌شوند، در حالی که کو موضع محافظه‌کارانه‌تری اتخاذ می‌کند و معتقد است حتی اگر اپل بتواند یک مک‌بوک مجهز به OLED را در سال 2024 به بازار عرضه کند، تا سال 2025 منتظر می‌ماند تا آن را با آی‌پد OLED دنبال کند.

با این حال، اطلاعات جالب دیگری در گزارش ETNews وجود دارد. این رسانه ادعا می‌کند که اپل در حال نهایی کردن نمونه‌های اولیه یک صفحه‌نمایش OLED آی‌پد با شرکای سامسونگ و ال‌جی است که از فرآیند اچینگ خشک به جای فرآیند اچینگ مرطوب استفاده می‌کنند که ظاهراً نمایشگر نازک‌تر و سبک‌تری ایجاد می‌کند.

ETNews بر این باور است که اپل در مورد چگونگی نازک‌تر شدن و سبک‌تر شدن محصول نهایی توسط این فرآیند اچینگ خشک کار بزرگی انجام خواهد داد. اگر درست باشد، سخت است بدانیم که آیا Apple ممکن است حکاکی خشک را به عنوان بخش کلیدی فرآیند تولید iPad OLED ارائه دهد یا به عنوان یک ارتقاء اختیاری که می‌توانید برای آن هزینه بیشتری بپردازید (همانطور که شیشه‌ای با بافت نانو را به عنوان ارتقای صفحه نمایش اختیاری در محصولات ارائه می‌کند. مانند صفحه نمایش اپل استودیو).

آیپدهای OLED: Outlook

اکنون بیش از یک سال است که گزارش‌هایی از یک آی‌پد مجهز به OLED می‌شنویم، بنابراین شنیدن اینکه اپل در حال نهایی کردن نمونه‌های اولیه با شرکای سازنده‌اش است، بسیار قابل باور است.

اینکه آیا این بدان معناست که ما واقعاً در سال 2024 شاهد عرضه چنین محصولی خواهیم بود یا خیر، باید دید، اما با توجه به محبوبیت نمایشگرهای OLED در لپ‌تاپ‌ها و تلفن‌های هوشمند (از جمله آیفون، از iPhone X شروع می‌شود)، تصور اینکه اپل سخت نیست. در حال حاضر روی یک iPad OLED کار می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *