مقالات

ژاپن می خواهد بالاخره فلاپی دیسک ها را برای همیشه از بین ببرد

ژاپن می خواهد بالاخره فلاپی دیسک ها را برای همیشه از بین ببرد

دولت ژاپن به دنبال حذف استفاده از فلاپی دیسک است زیرا هدف آن کاهش اتکای خود به فناوری قدیمی است. در این مقاله که توسط فروشگاه رایان مرکت جمع‌آوری شده است درمی یابیم که ژاپن می خواهد بالاخره فلاپی دیسک ها را برای همیشه از بین ببرد.

حکمی از سوی وزیر دیجیتال این کشور به عنوان بخشی از کمپین برای حذف تعدادی از پلتفرم‌ها و ابزارهای قدیمی‌تر، به فلاپی دیسک‌ها اعلام کرده است.

ژاپن می خواهد بالاخره فلاپی دیسک ها را برای همیشه از بین ببرد

تارو کونو اکنون به دنبال بازنویسی قوانینی است که استفاده از فلاپی دیسک ها و سی دی رام های قدیمی را هنگام ارسال داده ها به دولت ژاپن می طلبد.

صفحه لپ تاپ های استوک

خداحافظی با فلاپی؟

بلومبرگ گزارش می دهد که این خبر در پنجمین کنفرانس مفهومی جامعه دیجیتال فاش شد، جایی که بخشی از برنامه ریزی برای راه‌اندازی یک شماره شناسه ملی برای همه شهروندان ژاپنی بود.

این سیستم شناسایی جدید، که قرار است MyNumber نامیده شود، بخشی از خدمات دیجیتالی آینده دولت ژاپن را تشکیل می دهد، که بسیاری از آنها به آپلود داده ها در سیستم عامل های آنلاین نیاز دارند.

با این حال، در تحقیق در مورد نیازهای این برنامه، کونو و بخش او بیش از 1900 قانون را در مورد نحوه اشتراک گذاری داده ها با دولت پیدا کردند، که بسیاری از آنها استفاده از فلاپی دیسک یا CD-ROM را تصریح می کنند، زیرا بارگذاری داده ها از طریق اینترنت انجام می شود که به دلایل امنیتی مجاز نیست.

کونو اکنون گفته است که بخش او به دنبال اصلاح این مقررات خواهد بود تا تلاش‌های نوسازی ادامه یابد.

این اقدام تنها آخرین مورد از یک سری تلاش ها در ژاپن برای کاهش اتکا به فناوری قدیمی است. ثبت نام اشاره می‌کند که نخست‌وزیر سابق یوشیهیده سوگا به دنبال سرکوب استفاده از دستگاه‌های فکس و مهر و موم بود، اگرچه این کار به دلیل از دست دادن شغلش ناموفق بود.

تفاوت لپ تاپ های 2در1 Dell Latitude 9430 در مقابل 9420

حذف فلاپی دیسک از کامپیوترها

با این حال، یک نظرسنجی در می 2022 نشان داد که دستگاه فکس هنوز بسیار زنده و فعال است، به طوری که اکثریت (54٪) از شرکت ها گفتند که بین 6 تا 50 کاربر فکس دارند، و پنجمین ادعا کردند که 51 کاربر یا بیشتر فکس وجود دارد.

قراردادها اکثریت (56٪) پرونده های ارسال شده از طریق فکس را تشکیل می دهند و پس از آن قراردادهای اجاره (44٪)، حساب های شرکت (31٪)، اسناد تجاری حساس (28٪) و اسناد حاوی جزئیات حساس بانکی (26٪) قرار دارند. ما در این صفحه مقاله ژاپن می خواهد بالاخره فلاپی دیسک ها را برای همیشه از بین ببرد را با هم مشاهده کردیم.

پردازنده‌های گرافیکی چینی Biren با 77 میلیارد ترانزیستور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.