مقالات

کدام پردازنده گرافیکی؟ Nvidia GeForce RTX 3070 در مقابل AMD Radeon RX 6750 XT

پردازنده گرافیکی

انویدیا دیگر دورهای داغ را به صورت انفرادی انجام نمی‌دهد: پردازنده‌های گرافیکی Radeon AMD آینه دید عقب خود را روشن می‌کنند و گرمای این نسل را به ارمغان می‌آورند. این مشهودترین در میدان اصلی نبرد در زمان اصلی است: کارت گرافیک Nvidia GeForce RTX 3070 در مقابل AMD Radeon RX 6750 XT

آیا RX 6750 XT به روز شده می تواند با محبوبیت RTX 3070 در بین گیمرها رقابت کند؟ ما مشخصات، قیمت، عملکرد، و اینکه کدام یک از این دو هوترود شایسته پول نقدی است که به سختی به دست آورده اید را پوشش خواهیم داد. هر دو شرکت چند ترفند نرم‌افزاری در آستین خود دارند، مانند فناوری‌های DLSS انویدیا و فناوری‌های مقیاس‌بندی وضوح RSR AMD.

بهترین های لپ تاپ استوک AMD را جدی بگیرید.

قیمت Nvidia GeForce RTX 3070 در مقابل AMD Radeon RX 6750 XT

نگران نباشید، اکنون ایمن است – GPU ها در همه جا در دسترس هستند. قیمت ها به سرعت به MSRP بازگشته اند و در برخی موارد پایین‌تر. در حالی که پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX 3080 و بالاتر بیشترین کاهش قیمت را داشته‌اند، می‌توانید انتظار داشته باشید که قیمت خرده‌فروشی RTX 3070 بسیار نزدیک‌تر به 500 دلار باشد.

با این حال، آیا خرید واقعاً به صرفه است؟ با وجود کارت‌های گرافیک RTX 4000 انویدیا و نسل بعدی AMD RDNA 3، قیمت‌های امروزی MSRP آنقدرها که فکر می‌کنید ارزان نیستند. ما حدس می زنیم که با اعلام نسل بعدی سخت‌افزار هنوز دور دیگری از افت قیمت وجود دارد، بنابراین با احتیاط خرید کنید.

مقاله مرتبط: بهترین لپ تاپ دانشجویی

عملکرد Nvidia RTX 3070 در مقابل AMD RX 6750 XT

عملکرد در این بخش از بازار کلیدی است، جایی که فشار قیمت هر اونسی را که می‌توان از سیلیکون جدا کرد، ارزشمند می‌کند.

در Watch Dogs Legion ،RX 6750 XT حتی در 1440p رسم می‌کند، و با افزایش وضوح، برتری نامحسوسی را باز می‌کند. این در حالی است که جادوی نرم‌افزار غیرفعال است.

داستان نزدیک به روشی مشابه با Horizon Zero Dawn ادامه می یابد، اما این بار RTX 3070 یک پیروزی جزئی را به دنبال دارد. همچنین توجه داشته باشید که RX 6750 XT نسبت به RX 6700 XT که جایگزین شده است، عملکرد بسیار جزئی دارد.

به نظر می‌رسد برخی بازی‌ها مانند Borderlands 3 روی پردازنده‌های گرافیکی AMD مانند RX 6750 XT عملکرد بهتری دارند و به آن نسبت به RTX 3070 پیروز می‌شوند.

شما قدرت سخت‌افزاری خالص پردازنده‌های گرافیکی را در بالا مشاهده کرده‌اید، پس وقتی فناوری‌های دیگری را در ترکیب معرفی می‌کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

بیایید حافظه دسترسی هوشمند و وضوح فوق‌العاده Radeon AMD را در نظر بگیریم، دو ویژگی در سطح راننده که در هر بازی کار می‌کنند. انویدیا همچنین می‌تواند از نرم‌افزارهای توربوشارژ استفاده کند، اگرچه راه‌حل عالی DLSS آن نیازمند ادغام توسعه‌دهنده فعال در بازی‌ها است (همانطور که رقیب AMD FSR را دارد). این فناوری‌ها به شما این امکان را می‌دهند که سطح بالایی از عملکرد را با یک تجربه بصری بهینه متعادل کنید.

آیا همانطور که AMD ادعا می کند RX 6750 XT سریعتر از RTX 3070 است؟ بله، اما استفاده از فناوری‌های RSR و SAM که در بالا توضیح داده شد کمک زیادی به این امر می‌کند.

با این حال، انویدیا همچنان مزیت قابل توجهی را در مورد ردیابی پرتو حفظ می کند. همانطور که با روشن کردن Ultra در Watch Dogs Legion نشان داده شد ، انویدیا با فعال کردن آن یک امتیاز برتر دارد – و این بدون DLSS فعال است. می‌توان ادعا کرد که ردیابی پرتو برای اکثر بازی‌ها بازدهی کم‌تری دارد، اما همچنان می‌تواند تأثیر بصری چشمگیری داشته باشد. از آنجایی که RTX 3070 و RX 6750 XT در حال ورود به سطوح عملکرد بالاتر پردازنده‌های گرافیکی هستند، باید مورد توجه گیمرهای متوسط ​​و رده بالا باشد.

با این حال، انویدیا همچنان مزیت قابل توجهی را در مورد ردیابی پرتو حفظ می کند. همانطور که با روشن کردن Ultra در Watch Dogs Legion نشان داده شد ، انویدیا با فعال کردن آن یک امتیاز برتر دارد – و این بدون DLSS فعال است. می‌توان ادعا کرد که ردیابی پرتو برای اکثر بازی‌ها بازدهی کم‌تری دارد، اما همچنان می‌تواند تأثیر بصری چشمگیری داشته باشد. از آنجایی که RTX 3070 و RX 6750 XT در حال ورود به سطوح عملکرد بالاتر پردازنده‌های گرافیکی هستند، باید مورد توجه گیمرهای متوسط ​​و رده بالا باشد.

قدرت Nvidia GeForce RTX 3070 در مقابل AMD Radeon RX 6750 XT

کارت گرافیک RTX 3070 و RX 6750 XT در مقایسه با برادران بزرگتر خود تشنه انرژی نیستند، اما همچنان دارای TDP 220W در سمت Nvidia و TDP 250W برای 6750 XT هستند. این بدان معناست که شما به منبع تغذیه مناسب و جریان هوای مناسب نیاز دارید. آن‌ها در حال ورود به سطح بالاتر پردازنده‌های گرافیکی هستند، با عملکردی برابر با برتر نسل گذشته: RTX 2080 Ti هستند.

پردازنده‌های گرافیکی برای بازی‌های با تازه‌سازی 1080p و همچنین 1440p فوق‌العاده هستند. در حالی که آنها می توانند 4K را به نمایش بگذارند، برخی از بازی ها ممکن است به قدرت مثلاً یک کلاس گرافیکی RTX 3080 و بالاتر نیاز داشته باشند.

مقاله مرتبط: تفاوت کارت گرافیک های NIVIDA و AMD

بنابراین آیا ارتقاء RX 6750 XT برای شکست دادن RTX 3070 کافی است؟

زمان سختی برای GPU بودن است: قیمت ها به شدت کاهش یافته است. اما در رابطه با عرضه پروگزیمال پردازنده‌های گرافیکی نسل بعدی هنوز به اندازه کافی بالا هستند که مردم حق دارند در حال حاضر نسبت به خرید محتاط باشند.

عرضه 6750 XT در طول این کاهش اتفاق افتاد – بنابراین به سرعت آن را به حاشیه برد. مطمئناً عملکردی را دارد که در بسیاری از موارد با RTX 3070 مطابقت دارد یا آن را شکست می دهد، به خصوص با تقویت AMD SAM و RSR که دریافت می کند. به طور کلی، RTX 3070 همچنان یک پیشنهاد محبوب‌تر است اگر مورد شماست، در ردیابی پرتو نسبت به گزینه AMD برتری دارد.

این مزیت همچنان در درازمدت به نفع RTX 3070 خواهد بود، اما AMD مطمئناً با هزینه متوسط ​​کمتری نسبت به گزینه انویدیا، مبارزه بزرگی را انجام داده است. اگر بتوانید یکی را با تخفیف قابل توجه نسبت به دیگری پیدا کنید، ممکن است یک عامل تعیین کننده باشد.

تهیه شده توسط فروشگاه رایان مارکت

1 دیدگاه در “کدام پردازنده گرافیکی؟ Nvidia GeForce RTX 3070 در مقابل AMD Radeon RX 6750 XT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *