مقالات

بررسی Crucial P3 Plus SSD به اندازه کافی سریع و مقرون به صرفه

بررسی Crucial P3 Plus SSD

اس اس دی P3 Plus Crucial با عملکرد خود بستر آزمایشی ما را به آتش نکشید، اما همچنان یک درایو NVMe است، به این معنی که در طرح بزرگ چیزهای ذخیره‌سازی همچنان مطمئن و سریع است. بعلاوه، آنچه در عملکرد آن کم است، قیمت آن را جبران می کند. نسخه 4 ترابایتی آن تنها 400 دلار است، یا تقریباً نیمی از هزینه‌ای که یک NVMe SSD با این ظرفیت هزینه دارد. این مقاله بررسی Crucial P3 Plus SSD به اندازه کافی سریع و مقرون به صرفه توسط فروشگاه رایان مارکت جمع‌آوری شده است.

لپ تاپ های core i7 همیشه جزو لپ تاپ های پرسرعت بوده اند.

بررسی Crucial P3 Plus SSD به اندازه کافی سریع و مقرون به صرفه

این بررسی بخشی از جمع‌بندی مداوم ما از بهترین SSD ها است.

Crucial P3 Plus طراحی و ویژگی ها

P3 Plus یک طراحی بدون DRAM است که از ویژگی NVMe HMB (Host Memory Buffer) برای استفاده از بخش کوچکی از حافظه رایانه شما برای ذخیره‌سازی استفاده می کند. این به طور مؤثر عملکرد را کاهش می دهد، اما همانطور که گفتم، حتی یک SSD کندتر NVMe بسیار سریع است.

قبلاً در مورد درایو بیگ داگ 4 ترابایتی با قیمت 400 دلار صحبت کردم، اما P3 Plus در مدل های 500 گیگابایت/60 دلار، 1 ترابایت/100 دلار و 2 ترابایت/190 دلار نیز موجود است. همه از NAND 176 لایه، QLC (چهار سطح سل/4 بیتی) Micron و یک کنترلر Phison E21T استفاده می کنند.

باز هم، هیچ کش DRAM وجود ندارد و کش ثانویه نوشتن QLC به صورت SLC (سلول تک سطحی/1 بیتی) است. کنترلر Phison تا 20 درصد از NAND رایگان را برای این منظور استفاده می کند. از نظر شکل، P3 Plus یک SSD استاندارد 2280 (22x80mm)، PCIe 4 x4 NVMe است.

متأسفانه، Crucial بی اعتمادی شگفت‌انگیزی به P3 Plus نشان می‌دهد، اگر به رتبه‌بندی TBW (ترابایت نوشته شود): 110 ترابایت در 500 گیگابایت، 220 ترابایت در 1 ترابایت، 440 ترابایت برای 2 ترابایت، و 800 ترابایت در 4 ترابایت. اینها محدودیت پنج ساله ضمانت “محدود” هستند. TBW های Crucial از لحاظ تاریخی به سمت ناب حرکت کرده اند، اما اینها حدود یک سوم هنجار هستند.

شانس این است که بتوانید 10 برابر این رتبه‌بندی‌ها یا بیشتر بنویسید، اما خط‌مشی Crucial شما را متعجب می‌کند.

اگر به دنبال خرید لپ تاپ پر سرعت هستید نباید لپ تاپ ارازن قیمت را نشانه بگیرید و معمولا باید در لپ تاپ استوک تا 30 میلیون به دنبال خرید لپ تاپ خود باشید.

Crucial P3 Plus عملکرد

در معیارهای مصنوعی، اس اس دی P3 Plus کندترین SSD NVMe بود که ما در بستر آزمایشی جدید خود آزمایش کردیم است. خوشبختانه، در تست‌ها و نسخه‌های واقعی ما، به مراتب بهتر بود. شما می توانید کسری P3 Plus را در تست توان عملیاتی متوالی CrystalDiskMark 8 مشاهده کنید.

Crucial به من اطلاع داد که آنها به اعداد بالاتری که در وب سایت شرکت می بینید با مجموعه داده های کوچکتر دست یافته اند. ما با مجموعه داده 64 گیگابایتی CDM8 تست می کنیم.

جایی که همه چیز مشخص شد در آزمایش‌های انتقال در دنیای واقعی ما بود. ویندوز به خودی خود یک عامل کاهش دهنده در این کپی ها است و تا زمانی که Direct Storage وارد صحنه نشود، وجود خواهد داشت.

تست نوشتن 450 گیگابایتی ما نتیجه خوبی داشت. با 2 ترابایت برای بازی، مقدار زیادی NAND برای استفاده به عنوان کش ثانویه وجود داشت. با این حال، هنگامی که از این مقدار فراتر رفتید، به دلیل عملکرد نسبتاً کند نوشتن QLC NAND، سرعت نوشتن به شدت کاهش می یابد.

بنابراین اس اس دی مدل P3 Plus در بین SSD های NVMe هیچ چیز رایت کننده ای نیست. هنوز هم 10 برابر سریع‌تر از SATA SSD است و ده‌ها برابر سریع‌تر از هر دیسک دیگری می‌خواند و می‌نویسد. سریع است ولی به اندازه سایر معیارها سریع نیست.

تست‌های درایو داخلی در حال حاضر از ویندوز 11 64 بیتی استفاده می‌کند که بر روی MSI MEG X570/AMD Ryzen 3700X ترکیبی با چهار ماژول 16 گیگابایتی Kingston 2666MHz DDR4، یک Zotac (Nvidia) GT 710 1GB x2 PCIe AMS3SM. کارت تست های کپی از یک دیسک RAM ImDisk با استفاده از 58 گیگابایت از 64 گیگابایت حافظه کل استفاده می کنند. بررسی Crucial P3 Plus SSD به اندازه کافی سریع و مقرون به صرفه را دنبال کنید.

هر آزمایش بر روی یک درایو جدید فرمت شده و TRIM’d انجام می شود تا نتایج بهینه باشند. با گذشت زمان، با پر شدن درایو، عملکرد به دلیل NAND کمتر برای حافظه پنهان و سایر عوامل کاهش می یابد. اعداد عملکرد نشان داده شده فقط برای درایو ظرفیت آزمایش شده اعمال می شود. عملکرد SSD می تواند بسته به ظرفیت به دلیل تراشه های بیشتر یا کمتر برای خواندن/نوشتن تفنگ شاتگان و مقدار NAND موجود برای کش ثانویه متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *