نمایش 1–12 از 207 نتیجه

لپ تاپ استوک

لپ تاپ های استوک که ما در اینجا به معرفی آن می پردازیم دستگاه هایی هستند که به احتمال در زمانی مشخص و یا شاید نامشخص و نامعلوم مورد استفاده ناچیز قرار گرفته شده باشند، که شاید مورد استفاده افراد و یا فروشندگان و یا ارگان‌ها قرار گرفته شده باشند. که در این میان شاید توسط خود شرکت تولید کننده و یا شاید هم توسط خود ارگان مورد استفاده واقع شده باشند که در تعداد بالا در معرض فروش گذاشته خواهند شد. این نوع لپ تاپ ها دارای شرایط خاصی هستند اما پیچیده نیست و قابل قبول است که مثلا دارای قاپ و یا کیف لپ تاپ نیستند و همچنین صفحه کلید ان دارای کلمات یا حروف فارسی نمی باشند که و هر دو این خاصیت ها را میتوان به راحتی با توجه به سلیقه خود تهیه کرد. چون کیف آن در بازار موجود است و حروف فارسی بر روی کیبورد ها نیز در بازار به وفور یافت می شود. همانطور که میدانید چون این لپ تاپ ها برای ایران ساخته نشده اند دارای حروف فارسی روی کیبورد نیستند و البته این مورد در بازار آزاد نیز به راحتی قابل دسترس است و جای نگرانی نیست.

لپ تاپ استوک

بسیاری از کاربران در لحظه اول که لپ تاپ استوک به گوششان می خورد شوکه شده و سوالات بسیاری در ذهنشان به‌وجود می آید که آیا این لپ تاپ کارایی لازم را دارد و یا اینکه توانایی این را دارد که انتظارات آن ها را برآورده کند یا نه، که ما در اینجا و در مقالات بعدی هم به تمامی این سوالات جواب مثبت و عالی خواهیم داشت. که انشاالله با هم بیشتر در مورد لپ تاپ استوک آشنا شویم. لپ تاپ استوک ، لپ تاپ هایی هستند که در کشورهای خارج از ایران فصل فروش آنها به اتمام رسیده است و همانطور که میدانید در کشور های خارجی برای لپ تاپ های قدیمی تر را استفاده نخواهند کرد و این نوع لپ تاپ ها را که برای کارهای فوق سنگین و حرفه ای آماده کرده بودند را بعضی ها بدون حتی یک ساعت استفاده و بعضی ها را هم بدون استفاده بسیار کم به خارج کشور ارسال خواهند کرد که ما به این نوع دستگاه ها استوک خواهیم گفت.

یکی از دلایلی که ما در ایران در همان سال از این محصول استفاده نمی کنیم و یا به نوعی خریداری نمیکنیم قیمت بسیار بالای آن است که ما در ایران توانایی پرداخت چنین قیمت بالایی را در سال اول تولید نداریم ولی در سال های بعد همانند خرید گوشی آیفون که سال های سال از آن استفاده مداوم میکنیم و در کنار آن با قیمت می توان گفت از نصف هم پایین‌تر ما میتوانیم صاحب یک لپ تاپ فوق‌العاده با کارایی بالا باشیم، چون این لپ تاپ ها در آن سال جزو پرچم دارهای ان سال هستند بنابراین یکی از بهترین مدلهای ان شرکت هستند. البته در این میان ما نباید به دنبال رنگ مورد علاقه خودمان باشیم هر چند که رنگ و لعاب بکار برده شده در این نوع لپ تاپ ها بسیار چشمگیر است اما دکوراسیون رنگ و یا شاید هر رنگی که ما دوست داریم را شاید نتوانیم بدست آوریم و یا حتی خط و خراش های بسیار ریز هم روی آن ببینیم اما قیمت بسیار مناسب آن و کارایی بسیار بالای آن می توانیم از این مورد چشم پوشی کنیم.

کاربرد لپ تاپ استوک

اگر می خواهید بدانید که لپ تاپ چیست و چه کاربرد هایی دارد و از چه اجزایی تشکیل شده است با ما همراه باشید. کلمه لپ‌ تاپ به انگلیسی Laptop گفته می شود که مخفف کلمه Lap به معنی آن پا بوده و Top هم به معنی بالا می باشد که ترکیب این دو کلمه اگر به آن توجه کرده باشید مفهومی خاص خود را دارد. این دستگاه کوچک و قابل حمل و سبک به قدری با ارزش است که می توان گفت زندگی بدون لپ تاپ معنایی ندارد.

در اوایل که کامپیوتر بود و قابل حمل نبود و در صورت نبود برق هم نمی شد از آن استفاده کرد ولی اکنون لپ تاپ ها مزیت های بالاتری نسبت به کامپیوتر های خانگی دارد که در ادامه به ام می پردازیم.

تاریخچه اختراع لپ تاپ

اولین برتری کامپیوتر نسبت به لپ تاپ استوک وزن و قابل حمل بودن آن است، با این وجود لپ تاپ ها از وزنی معادل 1 الی 6 کیلو گرم برخوردار هستند که بسته به اندازه و کارایی لپ تاپ ها این وزن تغییر میکند و معمولا با یک آداپتور AC/DC خارجی تغذیه شوند. لپ تاپ ها دارای کیفیت صفحه نمایش بالایی هستند که از 14 اینچ تا حدود 17 اینچ متغیر هستند همچنین بر خلاف کامپیوتر های خانگی، لپ تاپ های استوک دارای کیبورد سرخود هستند و ماوس ان در زیر کیبورد در جای مناسبی است که ناگفته نماند صفحه کلید و ماوس توسط پورت های لپ تاپ میتوان مجزا آن ها را متصل کرد.

لپ تاپ استوک اروپایی

این نوع لپ تاپ های استوک با توجه به میزان کارکردان قیمت گذاری خواهند شد که این نکته را هم باید عرض کنم که خوشبختانه لپ تاپ های استوک اروپایی به حدی کارایی بالا و کیفیت فوق‌العاده ای دارند که حتی کوچکترین گلایه ای از طرف کاربران به ما گزارش نشده است که حقیقتا جنس اصلی با قیمت مناسب را باید از اجناس اصلی استوک اروپایی دید.

این دستگاه ها دارای درجه بندی A, +A, ++A می باشند و قیمت آنها به نسبت این درجه بندی تعیین می شود. قیمت فروش این محصولات در فروشگاه رایان مارکت نیز با همین درجه بندی مشخص خواهد شد.

درجه A++: این نوع لپ تاپ ها دارای خط و خراش نیستند و در حد صفر می باشند و حتی شاید این نوع لپ تاپ ها کمتر از 5 ماه هم کار کرده باشند و با صفر بودن آن هم شاید تشخیص شان بسیار سخت باشد چون با صفر آن تفاوت انچنانی ندارد.

درجه A+: این نوع دستگاه ها میتوان گفت که با درجه بالاتر از خود در کارکرد آن هیچ تفاوتی ندارد ولی شاید خط و خراش هایی جزئی آن هم بسیار کم را شاید داشته باشند ولی برای آن دسته از افرادی که کارکرد برایشان در اولویت بالاتری قرار دارد میتوان با توجه به قیمت بسیار مطلوب آن از این خراش های بسیار جزئی از آن چشم پوشی کرد.

درجه A: نسبت به درجه A+ دارای قیمت مناسب تری می باشند که قیمت آن احتمالا به یک سوم قیمت اصلی هم شاید نرسد و اما دارای خط و خراش هستند که با چنین قیمتی در حد مفت هستند و به راحتی می توانید لپ تاپ مورد نظر خود را انتخاب کنید.