مقالات

کدام قطعات لپ تاپ قابل ارتقا می باشد

کدام قطعات لپ تاپ قابل ارتقا می باشد

راهنمای جامع ارتقا لپ تاپ

یکی از بدترین حالت هایی که یک کاربر در هنگام کار کردن برایش پیش می آید این است که لپ تاپ استوک کند کار کند و یا اینکه دائم با خطاهایی نظیر حافظه پر است و… روبرو شود که در این شرایط رشته کلام فعالیت برای کاربر از دست می رود و مستقیم روی اعصاب کاربر تاثیر منفی میگذارد و اینجاست که کاربر به فکر تعویض لپ تاپ فرو می رود ولی در ادامه متوجه این موضوع می شود که فقط با تعویض چند قطعه ابتدایی و ارتقای لپ تاپ این کار میسر می شود، اما نکته اصلی اینجاست که آیا این لپ تاپ قابل ارتقا هست؟

با ارتقای یک قطعه ارزان و کاربردی به پیشرفت کار خود کمک کنید معمولا اکثریت لپ تاپ استوک اچ پی قابل ارتقا هستند.

با این حال تعویض این قطعات هر بصرفه است و هم به راحتی می تواند نیاز شما را برطرف کند.

هزینه ارتقای لپ تاپ

قبل از ارتقای رم به تفاوت رم DDR3 و DDR4 بپردازید، یکی از مواردی که کاربران بعد از خرید لپ تاپ استوک به ارتقای آن فکر میکنند همین هزینه ای به نسبت ارزانتر بودن ان است که به راحتی و با هرینه ای کم می توانند ان را ارتقا دهند.

از کجا بفهمیم لپ تاپ قابل ارتقاست

همیشه در هنگام خرید لپ تاپ استوک از ما سؤال می شود که ایا این لپ تاپ قابل ارتقا هست یا نه؟ و یا اینکه تا چه میزان قابل ارتقا است. بعد از اینکه شما لپ تاپ را طی بررسی های لازم مناسب کارتان خریداری کردید و بعد از آن متوجه کندی در اجرای دستورها و یا نیاز به حافظه بیشتر داشتید لازم است که قبل از راهنمای خرید لپ تاپ استوک به این نکات ارتقا حتما توجه داشته باشید.

در اکثر لپ تاپ های امروزی ارتقای لپ تاپ که شامل دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار میشود به راحتی با هزینه ای ارزانتر قابل ارتقا است.

اگر از سرعت و اجرای برنامه های خود رضایت ندارید توصیه ما این است که با هزینه ای مناسب لپ تاپ خود را به راحتی ارتقا دهید.

اصلی ترین قطعه ای که در هنگام ارتقا به ان توجه می شود مادر برد است. در نتیجه با تعویض و ارتقا حتی کوچکترین قطعه لپ تاپ می توانید سرعت را به کاملی احساس کنید.

لپ تاپ قابل ارتقاست

آیا سی پی یو (CPU) و گرافیک (GPU) قابل ارتقاست؟

باید عرضد کنیم که در اکثر لپ تاپ ها سی پی یو قابل ارتقا نیست ولی باز این نکته به مارد برد لپ تاپ برمی گردد. این ارتقا سی پی یو به این خاطر در هر لپ تاپی قابل اجرا نیست زیرا با هر ارتقا کارکرد و گرمای بیشتری تولید می شود و مسلما باید خنک‌کننده دستگاه بتواند از پس این کار بزرگ برآید در غیر این صورت ارتقای این دو قطعه منطقی نیست. در غیر این صورت اگر سیستم به خوبی خنک شود مشکلی در ارتقا وجود نخواهد داشت. خرید لپ تاپ استوک تا 40 میلیون دارای پر قدرت ترین لپ تاپ ها هستند.

ارتقای هارد لپ تاپ

در هنگام خرید اکثر خریدارها به خاطر ارزانتر بودن لپ تاپ روی بر هارد های کم حافظه می آورند ولی بعدا متوجه خواهند شد که این هارد یا حافظه کم است و نیاز به ارتقا دارد. اتصالات ساتا در لپ تاپ برای ارتقای هارد لازم است.
یک نکته ای ضروری در هنگام تعویض هارد اطلاعات ذخیره شده روی آن است که شدیدا توصیه می شود به این اطلاعات اهمیت دهید و در ارتقای لپ تاپ به این نکته توجه ویژه کنید.

هارد SSD

هارد SSD در هر شرایط از لحاظ سرعت و امنیت و حتی شارژدهی بهتر به ولسطه کم مصرف بودن مطلوب تر است و حتی اگر میزان حافظه هارد معمولی هم برایتان کفایت میکند باز پیشنهاد میکنم که درایو SSD نصب کنید.

ارتقای رم (RAM) لپ تاپ

در کنار هارد SSD که تعویض کردید ارتقای رم دیگر شما را بسیار به پیش خواهد برد با ارتقای رم ما شاهد اجرای برنامه های روان تر بین یکدیگر خواهیم بود.

در قابلیت ارتقای رم در لپ تاپ به راحتی می توانید مشخص کنید که ایا لپ تاپ شما قابلیت ارتقای رم را دارد یا خیر. این کار فقط با بررسی مادربرد و دیدن جای اضافی رم روی مادربرد به راحتی میسر می شود. البته فراموش نشود که قبل از ارتقای RAM باید به فرکانس پردازنده لپ تاپ نیز توجه کرد. تفاوت رم ها را هم در نظر بگیرید.

ارتقای رم (RAM) لپ تاپ

ارتقای کارت گرافیک لپ تاپ

در یک کلام باید بگوییم روی ارتقای کارت گرافیک زیاد دل نبندید زیرا ارتقای آن کمی پیچیده‌تر است و به راحتی قابل انجام نیست. حال ما به طور یقین نمیگیم که گرافیک هیچ لپ تاپی قابل تغییر نیست ولی انگشت شمار هستند و همانند سی پی یو ارتقای کارت گرافیک نیز کمی دشوار است و تا جایی که می توانید این گزینه را در هنگام خرید لپ تاپ با توجه به نیازتان بررسی کنید و ارتقای لپ تاپ را به موارد دیگر بسپارید.

با این وجود یاد گرفتیم که در هر لپ تاپ ارتقای آن بستگی به شرایط سخت افزاری و نرم افزاری ان لپ تاپ دارد و فقط در شرایط ها ممکن است که می توان لپ تاپ را ارتقا داد در غیر این صورت این امکان وجود ندارد اما با وجود خرید لپ تاپ گیمینگ اچ پی این مورد امکان‌پذیر است.

نکته های ارتقای لپ تاپ

اکثریت لپ تاپ ها از نظر رم و هارد قابل ارتقا هستند.
لپ تاپ را از لحاظ سخت‌افزار و نرم‌افزار می توان ارتقا داد.
برای ارتقا به ساختار مادربرد لپ تاپ باید توجه کنید.
در هنگام خرید لپ تاپ کمیت را فدای کیفیت نکنیم.
برای ارتقای لپ تاپ حتما از قطعات اورجینال موجود در فروشگاه رایان مارکت استفاده کنید.

10 دیدگاه در “کدام قطعات لپ تاپ قابل ارتقا می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *