مقالات

لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر

لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر

لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که در هنگام خرید بین لپ تاپ و کامپیوتر مردد هستید حتما این مقاله را که در فروشگاه رایان مارکت جمع‌آوری شده است را به شما پیشنهاد میکنیم. در اینجا سعی بر آن شده که بدون اغراق و بر اساس حقیقت و آمار در خدمت شما باشیم و نقاط قوت و ضعف بین کامپیوتر و لپ تاپ را همچنین معایب و فواید این دو را با هم مقایسه کنید تا در نهایت بهترین خرید را با توجه به نیاز خود داشته باشید. و به جواب صحیح اینکه لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر برسیم.

قبل از هر چیز تاریخچه تشکیل کامپیوتر را باید بدانید تا بتوانید لپ تاپ و کامپیوتر را با هم مقایسه کنید. لازم به ذکر است که سعی ما بر این هدف استوار است که شما بیش از پیش یک خرید درست را داشته باشید و ما سعی بر آن داشته ایم که تمامی موارد را بازگو کنیم هرچند یک سری از این معایب به احتمال برای یک سری از کاربران نقطه ضعف شمرده نشود ولی در هر حال ما سعیمان بر مقاله تکمیلی است و انتخاب آخر را خود شما باید انجام دهید.

یک سری از نکات برجسته ای که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد عبارتند از:
قدرت سخت‌افزاری
صفحه نمایش
راحتی کار و در دسترس بودن
قابلیت ارتقای قطعات
قیمت

قبل از خرید لپ تاپ باید مشخص کنید که لپ تاپ را برای چه کاری می خواهید اگر خرید لپ تاپ استوک تا 30 میلیون را در نظر دارید ما بهترین های این قیمت را جمع کرده ایم.

اولین نکته ای که در این مقایسه بین کامپیوتر یا لپ تاپ به چشم می خورد قطعات و سخت افزاری است، البته نکات دیگری هم هستند که شاید بسته به نیاز کاربر از اولویت بیشتری هم برخوردار باشند ولی قسمت سخت افزاری بسیار در دید کاربر است که برای آن دسته از افرادی که به دنبال فضای کمتری هستند مورد توجه بیشتری است.

لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر

هنوز هم به جواب خود دست پیدا نکرده اید که لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر؟ حق دارید چون این سؤال برای اکثر افرادی که قصد خرید دارند پیش می آید و برای به دست اوردن جواب ان با ما همراه باشید. قبل از هر چیز شما باید نیاز خودتان را از خرید لپ تاپ یا کاپیوتر مشخص کرده باشید، چون در ادامه با توجه به نیاز شما موارد انتخاب خواهند شد.

در مرحله اول لپ تاپ برای سهولت استفاده از آن فواید آن پوشیده بر هیچ کسی نیست چون حقیقتا استفاده اسان و راحت از هر وسیله ای برای اکثریت افراد در اولویت است. حال این نکته ی با همیت برای افرادی که درحال کار هسند و یا مهندس و یا کارفرما هستند که وسیله را دائم در حال تغییر مکان هستند بیشتر اهمیت پیدا میکند زیرا کامپیوتر با توجه به جسه ای که دارد و فضای خیلی بیشتری که میگیرد و همچنین وزن بسیار بالاتر آن و غیرقابل حمل بودن آن شما را خانه نشین خواهد کرد.

برای آن دسته از افرادی که راحتی کار و سهولت را مد نظر دارند عرض کنیم که با بعضی از لپ تاپ ها که در اصل تبلت های استوک هستند قابلیت این را دارد که نمایشگر از کیبورد جدا شده و بدون کیبورد و با صفحه لمسی می توان در هر مکانی از آن استفاده کرد ولی بهتر است که هر کدام را که خرید کردید ارتقای رم و هارد را بتوانند ساپورت کنند.

از لپ تاپ در بسیاری از مواقع فقط با استفاده از نهایت 2 کابل کار خود را به پیش برد و فضای بسیار کمی را صرف میکند ولی کامپیوتر به دلیل جدا بودن نمایشگر از ماوس و صفحه کلید و کیس باید از پورتها و کابل های خیلی بیشتری استفاده کرد تا این قطعات را به یکدیگر متصل کرد. و همین امر باعث می شود در نهایت شما با یک دستگاه مرتب و منظم سروکار داشته باشید. امیدواریم تا اینجا به جواب اینکه لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر رسیده باشید.

نقات قوت لپ‌ تاپ‌ در برابر کامپیوتر
ابعاد بسیار کوچکتر مناسب برای اتاقی با فضای کم
وزن در حدون 1 کیلوگرم تا نهایت 3 کیلوگرم ایده آل
کاهش مصرف برق به واسطه استفاده از قطعاتی با فرکانس کمتر

نقاط قوت کامپیوتر در برابر لپ‌ تاپ‌
قدرت گرافیکی و قدرت پردازشی بیشتر
قابلیت ارتقای کانفینگ ها با راحتی بیشتر
داغ شدن کمتر در نتیجه طول عمر و کارایی بیشتر
امکان اضافه کردن صفحه نمایش با سایز بزرگتر

به سرقت رفتن کامپیوتر

کامپیوتر با توجه به وزن زیادی که دارد و همانطور که گفتیم با توجه به جدا بودن نمایشگر از کیس و ماوس جدا و صفحه کلید جدا به سرقت رفتن آن کمی کمتر است اما لپ تاپ با توجه به جمع و جور بودن دستگاه و به گونه ای میشه گفت همه در یک جای کوچک جا سازی شده است و وزن کم آن که حدود 1 الی نهایت 3 کیلوگرم است در معرض خطر سرقت بیشتری قرار می گیرد.

به سرقت رفتن کامپیوتر

مقایسه قیمت

ما در ایران زندگی می کنیم و این تفکر به وجود می آید که شاید به دست اوردن قطعات کمی دشوارتر و یا گران‌تر باشد که در حقیقت هم همین است حال شاید روی کاغذ که نگاه کنیم به احتمال قطعات کامپیوتر کمی ارزان‌تر هم باشد اما خب بدست اوردن این قطعات و سر هم کردن آن را هم باید مد نظر داشته باشید. در نتیجه با توجه به در دسترس بودن بیشتر لپ تاپ و قیمت مناسب تر آن تفکرها بیشتر به سوی لپ تاپ می رود.

همچنین شما در هنگام خرید کامپیوتر باید هر کدام را جدا تهیه کنید از جمله ماوس، نمایشگر، صفحه کلید، و… که این موارد روی قیمت کامپیوتر تاثیر می گذارد و جدای از آن کامپیوتر باید حتما روی یک میز قرار بگیرد و برای میز هم صندلی نیاز دارید که در نهایت که حساب خواهید کرد قیمت کامپیوتر بیشتر می شود.

اما در همان نگاه اول به لپ تاپ با توجه به اینکه همه قطعات یکی شده اند و ماوس و کیبورد و کیس همگی یکی شده اند و کیبورد و ماوس لمسی بر روی لپ تاپ قرار گرفته شده است همگی اینها باعث قیمت ارزان‌تر آن شده است. و حتی بدون میز و صندلی هم می توان به راحتی از آن استفاده کرد و قابل حمل است.

این نکته را هم فراموش نکنیم که برند در قیمت لپ تاپ همانند تمامی محصولات دیگر روی قیمت لپ تاپ هم تاثیر می گذارد. و مثال قیمت لپ تاپ استوک اچ پی از خرید لپ تاپ استوک ایسر بالاتر است زیرا از تنوع و کارایی بیشتری هم برخوردار است و برند معتبر تری هم است.

مثلا برند ایسوس که برای کشورهای خاور میانه تولید شده است معمولا از قیمت ارزان تری هم برخوردار است التبه این مورد هم بسیار لازم است زیرا کاربرانی هستند که دنبال قیمت ارزان ل تاپ هستند و به فکر طول عمر و کارایی لپ تاپ نیستند. همچنین در مورد قیمت مناسب تر لپ تاپ می توانید از گزینه های استوک و پرچم دار نیز بهرا ببرید که برای لپ تا های استوک شما را به این صفحه خرید لپ تاپ استوک معرفی خواهیم کرد.

مقایسه قیمت

بهترین برند های لپ تاپ

همان شرکت هایی که در تولید کامپیوتر دستی بر اتش دارند در ساخت لپ تاپ هم فعالیت می کنند که در ادامه به معرفی و اینکه لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر خواهیم پرداخت.

Asus

Dell

HP

MSI

Lenovo

Acer

Razer

Samsung

Alineware

Apple

Microsoft

کیفیت نمایشگر لپ تاپ

اولین تفاوت بین نمایشگر کامپیوتر و لپ تاپ می توان به اندازه آن اشاره کرد. در صفحه نمایش لپ تاپ ها از کیفیت های بالا و متنوعی استفاده می شود که کیفیت هایی نظیر کیفیت تصویر فورکی امروزه به واقعیت تبدیل شده است که در کنار کیفیت های پایین‌تر نظیر فوب اچ دی و اچ دی تنوع را به بازار اورده است. کامپیوتر ها را تا 50 اینچ هم می توان خرید کرد ولی در لپ تاپ ما حداکثر نمایشگر 20 اینچ را شاهد هستیم که این هم تفاوت بین لپ تاپ و کامپیوتر را می رساند که کاربر با توجه به نیاز خود می تواند انتخاب کند.

باید اعتراف داشت که تعمیر در کامپیوتر راحت تر است و در بعضی موارد حتی خود کاربر هم می تواند ان را تعمییر کند اما در لپ تاپ تعمییر کمی سخت‌تر است و معمولا شما فقط ارتقا را می توانید به راحتی انجام دهید و برای تعمیر باید تخصص آن را داشته باشد و یا به تعمیرکار سپرده شود که پیشنهاد ما هم همین است همچنین ما در اینجا جمعی از لپ تاپ استوک با پردازنده اینتل را برای شما آورده ایم که خرید لپ تاپ استوک core i7 جزو بهترین های آن ها است. امیدواریم در انتها برای آن دسته از افرادی که به دنبال این بودند که لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر کمک کرده باشیم تا خرید بهتری با توجه به نیازشان داشته باشند.

3 دیدگاه در “لپ تاپ بهتر است یا کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *